اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

رنگ شخصیت خود را تشخیص دهید

در دنیایی که پر از انسان های رنگی است، جالب که بدانید هر شخصیتی نیز باری خودش رنگی دارد. ا

فراد از نظر شخصیتی به ۴ رنگ طلایی، نارنجی،آبی و سبز تقسیم بندی می شوند که در این مطلب شما می توانید شخصیت رنگی خود را تشخیص داده و آن را بیشتر بشناسید.

شخصیت طلایی

این افراد معمولا تمیز و آراسته بوده و متناسب با موقعیت لباس‌های آراسته می‌پوشند، به نظم دادن و کارهای با ساختار تکراری علاقه داشته و دوست دارند در محیط‌های سازمان‌یافته و با برنامه کار کنند، این افرد قانون‌گرا و وظیفه‌شناس هستند، به تمیز نگه‌داشتن اشیا علاقه زیادی دارند. آن ها در برابر تغییر مقاوم هستند.
کارهایشان باید به روشی مرتب و پشت سر هم انجام شوند، اگر حاشیه‌پردازی کرده آن‌ها گیج می‌شوند، برنامه‌ریزی برایشان مهم است و همیشه دوست دارند از قبل بدانند چه کارهایی را می‌خواهند انجام دهند.

شخصیت آبی‌

آن‌ها محیط‌های بی‌آلایش، تعاملی، دوستانه، حمایتی و سالم را دوست داشته و تمایل دارند در گروه‌هایی باشند که به یکدیگر کمک کنند و برای آن‌ها رقابت کردن آسان نیست، آبی‌ها دوست دارند به اطرافیانشان کمک کنند و از کمک کردن لذت می برند، حتی اگر هیچ پاداشی برای انجام آن دریافت نکنند، معمولا دوست دارند در انجمن‌های خیریه یا عام المنفعه فعالیت کنند، آن‌ها از توانایی درک و همدلی بالایی برخوردارند و شنوندگان خوبی هستند.
آبی‌ها دوست دارند در یک محیط آزاد و باز کار کنند و خودشان را آزادانه ابراز کنند، بعضی از افرادی که دارای این تیپ شخصیتی هستند به انواع هنر و مشاغلی مثل نقاشی، نوازندگی، نویسندگی علاقه داشته و دوست دارند خودشان را از راه هنر بیان کنند..

شخصیت سبز

سبزها معمولا توانایی تحلیل زیادی داشته و منطقی‌اند، این افراد تلاش می‌کنند تا همه چیز را بفهمند، آن‌ها متفکرانی هدف‌گرا بوده که به دانستن نظریه در پشت هر مفهوم نیاز دارند و از توضیحات سطحی بیزارند، سبزها تکلیف محورند و به ریاضیات و علوم علاقه زیادی دارند، عاشق چالش ذهنی بوده و حل یک معما، برنده شدن در بازی شطرنج یا کشف یک راز برایشان جذاب است.
 تعداد زیادی از سبزها درون‌گرا بوده، تنهایی را به در جمع بودن ترجیح می‌دهند، تحمل کمی نسبت به غیرمنطقی بودن، احساسی فکر کردن، بی‌کفایتی و وقت‌کشی دارند.

 شخصیت نارنجی‌

زندگی در هر فرصتی برایشان لذت‌بخش است، دیگران از طبیعت شاد و سرزنده آن‌ها و حس شوخ طبعی بالایشان بهره‌مند شده، آن‌ها از آن دسته افراد هستند که دوست دارند جوک بگویند و بقیه را بخندانند.
این افراد دوست دارند دیگران را مدیریت کنند، از سطح انرژی بالایی برخوردار بوده و معمولا می‌توانند در یک زمان چند کار را انجام دهند، به‌علاوه عاشق رقابت و برنده شدن هستند، از نظر آموزشی یادگیری همراه با عمل را ترجیح داده و حرکت کردن بیش از نشستن و عمل کردن بیش از گوش دادن در این افراد مشاهده می‌شود.

نارنجی‌ها از قدرت کلام بالایی برخوردار بوده، می‌توانند دیگران را جذب کنند و توجه آن‌ها را برانگیزند، همچنین از ساختارهای دست و پا گیر، محدودیت‌های محیطی، کارهای روزمره و عادی خسته می‌شوند، احتمالا کارهای نیمه تمام زیادی دارند و از این شاخه به آن شاخه پریدن در آن‌ها زیاد دیده می‌شود. افراد رنگ نارنجی در شغل خود نیاز به هیجان و کنش دارند به طوری که اگر به حال خود رها شوند کارها را به نحو احسنت انجام می‌دهند، برخی از آن‌ها را در مشاغلی مثل فروشندگی، تأسیس شرکت، ورزش‌های هیجانی پیدا خواهید کرد و آنچه در مسیر شغلی‌شان حرف اول را می‌زند تنوع است و در محیط‌های غیر آکادمیک کارایی بالایی دارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.