اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

ثبت جهانی فرش دستباف مددجوی کمیته امداد/حمایت کمیته امداد از افراد سن بالا و بیماران صعب‌العلاج

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: سالمندان و بیماران صعب‌العلاج تحت پوشش مادام‌العمر مورد حمایت کمیته امداد امام (ره) کشور هستند.

مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار کرد: سالمندان و بیماران صعب‌العلاج تحت پوشش مادام‌العمر مورد حمایت کمیته امداد امام(ره) کشور هستند و در این زمینه این قشر دغدغه و نگرانی نداشته باشند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه خوشبختانه کمیته امداد امام خمینی(ره) در بحث توانمندسازی برنامه‌های خوبی را اجرا کرده است، افزود: جمع‌آوری صدقات به‌منزله گسترده شدن سفره نیازمندان نیست.

او گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) وظیفه دارد از دو قشر سالمندان و بیماران صعب‌العلاج تحت پوشش همیشه حمایت کند ولی برای بقیه افراد تحت پوشش توانمندسازی و خودکفایی را مبنای کار قرار داده است.

بختیاری افزود: کمیته امداد امام خمینی(ره) به‌جای ماهی دادن به خانواده‌های تحت پوشش تور ماهگیری می‌دهد که یاد بگیرند با مهارت خودشان ماهی بگیرند و تحقق این ضرب‌المثل اولویت است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) بیان کرد: سال گذشته در استان اردبیل ۳هزار و ۱۷۰ اشتغال توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) با ارائه ۹۴ میلیارد تومان تسهیلات ایجاد شد و امسال نیز ۵هزار اشتغال با تسهیلات ۱۴۴ میلیارد تومان در اردبیل مبنای کار است و اقدامات و حمایت‌های امام جمعه اردبیل و استاندار و فرماندار اردبیل و سپاه و بسیج و مراکز و نیکوکاری و خیرین و گروه‌های جهادی در استان قابل قدردانی است.

او افزود: امسال در کشور ۲۰۰هزار اشتغال توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور ایجاد می‌شود که در این زمینه ۶هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارائه می‌شود تا گام بزرگی در خودکفایی خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد برداشته شود.

بختیاری بیان کرد: فقط در حوزه تبادلات و انتقال تجربیات در حوزه چگونگی ایجاد توانمندسازی و اشتغال و مسکن و فرهنگ‌سازی تعاملاتی وجود دارد.
وی از ثبت جهانی فرش دستباف مددجوی کمیته امداد با برند و لوگوی احسان کمیته امداد خبر داد و افزود: به‌زودی از این فرش رونمایی می‌شود.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.