اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

بهترین روش های موثر برای کاهش قند خون

قند خون یکی از موضوعات مهمی است که افزایش آن می تواند خطر ابتلا به بیماری دیابت را افزایش دهد.

قند خون یکی از موضوعات مهمی است که همه افراد به ویژه سالمندان باید به آن نگاه جدی تری داشته باشند. قند خون بالا وقتی رخ می دهد که بدن نتواند قند موجود در خون را به انرژی سلول ها تبدیل کند و  این یک مسئله شایع برای مبتلایان به دیابت یا افراد در معرض خطر است.
اگر قند خون خود را کاهش ندهید، در معرض خطر عوارض جدی سلامتی مانند بیماری قلبی، بیماری کلیوی و کاهش بینایی قرار خواهید گرفت، بنابراین اگر دچار بیماری دیابت هستید بهتر است که مرتبا قند خون خود را چک کنید.

در ادامه این مطلب بهترین روش های کاهش قند خون را می توانید مطالعه کنید،

ورزش کردن به صورت منظم: توصیه ی شود افرادی که افزایش قند خون دارند به مدت ۱۵۰ دقیقه در هفته ورزش کنند. یک کارآزمایی بالینی نشان داد افرادی که این برنامه را دنبال کردند، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را در طی سه سال ۵۸ درصد کاهش دادند.

نوشیدن آب: هیدراته ماندن و نوشیدن مقدار زیادی آب می تواند به تنظیم سطح قند خون کمک کند، نوشیدن آب به میزان کافی باعث می شود که کلیه ها قند اضافی را از بدن خارج کنند. افرادی که روزانه بیش از ۱ لیتر آب می نوشند، ۲۸٪ کمتر از افرادی که کمتر از نیم لیتر آب نوشیده اند، قند خون بالایی دارند.

معمولا میزان مصرف آب توصیه شده برای خانم ها ۱.۶ لیتر و برای آقایان ۲ لیتر است، اما این می تواند به وزن بدن بستگی داشته باشد.

محدود کردن مصرف کربوهیدرات: کربوهیدرات ها روی سطح قند خون تأثیر زیادی دارند. بدن آنها را در قندها تجزیه می کند، سپس انسولین به سلول ها منتقل می شود. رژیم نامتعادل و افزایش مصرف کربوهیدرات ممکن است اختلال در عملکرد انسولین باشد، و باعث افزایش قند خون شود، شمارش کربوهیدرات ها می تواند در کنترل قندهای خون به شما کمک کند.

افزایش مصرف فیبر: علاوه بر این، خوردن کربوهیدرات سرشار از فیبر، مانند میوه و سبزیجات، می تواند به کاهش قند خون کمک کند؛خوردن میوه ها و سبزیجات غنی از فیبر مانند موز، توت و کلم بروکلی می تواند به کاهش قند خون و کاهش وزن بدن کمک کند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.