اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

چگونه با استرس کرونا مقابله کنیم؟

با شیوع ویروس کرونا و همه گیر شدن آن در جهان تعداد زیادی از افراد سبب اضطراب و نگرانی بسیاری از افراد شده است.

 شیوع ویروس کرونا و همه گیر شدن آن در جهان سبب شده است که بسیاری از افراد از فکر کردن به این ویروس دچار استرس و اضطراب شوند، توجه داشته باشید که ترس و استرس زیادو  بیش از حد سبب می‌شود افراد شایعات را بیشتر قبول کنند و خود به شایعات دامن بزنند تا بتوانند کمی از ترس و نگرانی خود بکاهند.
همچنین استرس بیش از حد نسبت به آلوده شدن به ویروس، اختلال وسواس جبری بوجود خواهد آورد، در زمانی که اضطراب و استرس مبتلا شدن به بیمار همه وجود فرد را فراگرفت از ترس اینکه آلودگی به سراغش نیاید مدام دستان خود را هر لحظه با ژل و یا مواد ضدعفونی می کند و این در حالیست اصلا نیاز نیست این کار با هر شک و تردید به آلوده شدن، انجام شود.

 وضعیت ترس سیستم ایمنی بدن را از بین می‌برد، وقتی ترس را به دوستان و اعضای خانواده خود انتقال دهید، تقریبا شبیه به انتشار میکروب به آنها است، پس نباید این کار را با افراد دیگر نیز انجام داد، داشتن افکار مثبت و دور کردن افکار منفی، بدبینی، افسردگی، اضطراب و نگرانی در مورد ابتلا به بیماری باعث کاهش سیستم ایمنی و دفاعی بدن شده و بدن را در مقابل ویروس ضعیف یا ناتوان می‌کند، پس تا جایی که می‌توانید از افکار منفی دوری کنید.
برای مقابله با این ترس و اضطراب بهتر است،  نفس‌های عمیق بکشید تا بدن تان آرام گیرد و هورمون‌های استرس دور شوند، از تکنیک‌های آرام بخش عضلانی، تمرینات ذهن آگاهی و یوگا استفاده کنید تا استرس شما کنترل شود، اگر در خانه مانده اید، استراحت کنید، خواب خوب و رژیم غذایی سبک به تقویت سیستم ایمنی کمک می‌کند.
گفتنی است در این وضعیت شیوع ویروس منحوس کرونا به شایعات توجه نداشته باشید، تنها کافی است با رعایت بهداشت و پروتکل های بهداشتی به زندگی عادی و معمولی خود ادامه دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.