اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

استفاده از طرح یاری برای بازنشستگان کشوری تمدید شد

مرتضایی فرد گفت: مهلت استفاده از اعتبار ۱۲ میلیون ریالی طرح یاری برای بازنشستگان کشوری در مرحله دوم تا ۳۱ شهریور ماه جاری تمدید شده است.

محمود مرتضایی فرد مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری اظهار کرد: با توجه به استقبال و درخواست بازنشستگان و وظیفه بگیران مشمول طرح یاری، مهلت استفاده از اعتبار ۱۲ میلیون ریالی طرح در مرحله دوم تا ۳۱ شهریور ماه جاری تمدید شده است.

وی یادآور شد: طرح خرید اعتباری از فروشگاه‌های رفاه از اسفندماه سال گذشته آغاز شد و در مرحله نخست آن حدود ۱۸۰ هزار نفر از بازنشستگان و وظیفه بگیران مشمول با وجود شرایط بیماری کرونا از این تسهیلات استفاده کردند.

مرتضایی فرد اضافه کرد: در مرحله دوم و تاکنون نیز بیش از ۱۵۶ هزار نفر از مشمولان با استفاده از اعتبار تأمین شده در کارت حقوق خود از فروشگاه‌های رفاه سراسر کشور خرید کردند.

گفتنی است، تسهیلات طرح یاری در مرحله دوم به همه بازنشستگان و وظیفه‌بگیرانی که حداقل یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خالص حقوق ماهانه داشته باشند، تعلق می‌گیرد. بازپرداخت اقساط طرح یاری در چهار قسط ماهانه هر یک به مبلغ ۳۰۱ هزار و ۵۰۰ تومان از مهرماه تا دی ماه ۹۹ خواهد بود.

در صورتی که شخص بازنشسته از همه اعتبار طرح یاری استفاده نکند و تنها بخشی از تسهیلات را در طول ماه استفاده کرده باشد، اقساط بازپرداخت او متناسب با میزان استفاده در چهار نوبت تنظیم می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.