اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

تاثیر دهانشویه ها بر از بین بردن ویروس کرونا

فاطمه گندمی روان شناس و مشاور خانواده در گفت‌وگو با شادمان اظهار کرد: اینکه مردم حاضر اند به روان شناس مراجعه کنند و حتی ویزیت پرداخت کنند دارای حس امنیت است.

او با بیان اینکه احساس امنیت در عین آزادی برای تخلیه و برون ریزی هر آنچه سالیان سال در دلتان جمع شده مورد اهمیت است، گفت: امنیت به این معنی است که فرد مورد قضاوت قرار نگیرد و پیش داوری نشود.

گندمی افزود: روانشناس فکر بد راجع به مراجع نمی کند و رازهای او همیشه بین او و  روانشناس و خداوند دفن می شود.

این روان شناس افزود: در جلسات مشاوره روانشناس ضعیف نیست، نمی نشیند پا به پای فرد مراجعه کننده گریه کند.

گندمی افزود: مراجع می تواند در جلسه مشاوره خود خودش باشد و بدون هیچ واهمه ای اگر دلش خواست گریه کند، بلند بلند بخندد و… .

او با بیان اینکه در این جلسات ملیت، نژاد،فرهنگ،جنسیت، قومیت، مذهب، سن، سیاست ،حزب و گروه و جناح فرقی ندارد، افزود: اینجا صرفا انسانیت اهمیت دارد  و انسانی که اکنون در برابر روانشناس نشسته است و رنجی را می کشد که نتوانسته خودش آن را حل کند.

او با بیان اینکه در این شرایط روانشناس وارد می شود و در کوچه پس کوچه های روح او می گردد و کژی ها را صاف می کند و زباله های فکری را پیدا می کند و در نهایت پس از شناسایی نقشه روح گردو غبارها را می رباید، تصریح کرد: اینجا مراجع احساس می کند کنترل اوضاع دوباره در دست اوست واکنون میتواندزندگی جدیدی را تجربه کند.

گندمی گفت: همین امید به تغییر مهم ترین رکن علاقه مراجعین به روانشناسان است و طرف مقابل یک روان شناس گاهی فقط همین امنیت را می‌خواهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.