اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

باغبانی روشی مناسب برای گذراندن اوقات فراغت و کاهش اضطراب

با توجه به اینکه جمعیت سالمندان در کشور ایران رو به افزایش است، بنابراین حفظ سلامت و تندرستی آنان نیز حائز اهمیت خواهد بود.

گردشگری برای سالمندان، موضوع قابل اهمیتی است که باید به آن توجه شود، زیرا باتوجه به افزایش جمعیت سالمندان در کشور حفظ سلامت و تندرستی آنان نیز قابل اهمیت خواهد بود، البته باید به این نکته توجه داشت که گردشگری برای سالمندان با گردشگری برای افراد عادی تفاوت دارد.

متاسفانه بسیاری از سالمندان عزیز کشورمان احساس تنهایی و افسردگی می کنند، سفر کردن به همراه سایر همسالان می تواند ارتباطات اجتماعی را در آنان افزایش داد و احساس تنهایی را از سالمندان دور کند.

برخی تحقیقات نشان داده است که شرکت در تور گردشگری سالمندان می‌تواند تا حدی خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را نیز کاهش دهد.

فایده گردشگری سالمندان تنها برای سلامت ذهن و روح نیست، بلکه به سلامت قلب نیز کمک می‌کند. یک تحقیق نشان داد که سالمندانی که بیشتر به گردشگری پرداختند، کمتر در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی و مرگ در نتیجه این بیماری‌ها بودند.

یکی از نکات مثبتی که در گردشگری سالمندان مطرح است، زمان آزاد زیاد است. سالمندان نسبت به افراد میانسال زمان آزاد بیشتری دارند و می‌توانند آزادانه‌تر به گردشگری بپردازند.

تور معمولی با تورهای ویژه سالمندان این تفاوت را دارد که در تورهای ویژه سالمندان زمان کوتاه تر است تا سالمندان خسته نشوند، فراهم کردن بیمه مسافرتی برای سالمندان و استفاده از وسیله نقلیه مناسب برای سالمندان از سایر تقاوت های این تورهاست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.