اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

باید ها و نباید های استفاده از ماسک به گفته متخصصان سازمان بهداشت جهانی

انجام ورزش پینگ پنگ می تواند تقویت حافظه شما کمک چشمگیری خواهد کرد، بنابراین با انجام این ورزش می تواند برای همیشه با بیماری آلزایمر خداحافظی کنید.

 بیماری آلزایمر یکی از دسته بیماری هایی است که بیشتر افراد با افزایش سن به آن مبتلا می شوند، انجام اقدامات و بازی های فکری و ورزش هایی می تواند در برابر ابتلا به این بیماری پیشگیری کند.

بررسی ها و آزمایش ها نشان می دهد که افرادی به صورت گروهی ورزش می کنند کمتر افسرده می شوند و با توجه به تاثیر تمام رشته های ورزشی بر سلامت انسان می تواند گفت پینگ پنگ تاثیر بسیاری بر بهبود بیماری آلزایمر دارد.

محقق دانشگاه کینزکالج لندن می گوید، هیپوکامپس یا هیپوکامپ که قسمتی از کناره مغز است در تقویت حافظه جدید نقش زیادی دارد و در افراد مبتلا به آلزایمر، آسیب می بیند.
 
پینگ پنگ از جمله رشته های ورزشی است که جنبه اجتماعی و رقابتی دارد و با توجه به نیاز تمرکز و همخوانی مغز و دست، کارکرد مغز را بالا می برد و این بهبود و یا پیشگیری بیماری فراموشی و آلزایمر در افراد سالمند موثر است.
 
با توجه با اینکه در انگلیس تعداد زیادی سالمند یا افراد تنها زندگی می کنند و فعالیت فیزیکی ندارند انجمن درمان با پینگ پنگ انگلیس، درقدم نخست به اماکنی که در سراسر کشور، محل نگهداری سالمندان است می رود و سالمندان را به ورزش پینگ پنگ تشویق می کند و حتی سالمندانی که توان ورزش ندارند با دیدن دیگران لذت می برند که این نیز در روحیه سالمندان تاثیر دارد.
 
 
با انجام ورزش  پینگ پنگ ذهن و بدن انسان سالم می ماند چون همیشه باید تمرکز و توپ را در دو جهت میز دنبال کنی که این حالت مغز را بیشتر فعال می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.