اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

چاقی خطر ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد؟

بهتر است بدانید همزمان با افزایش سن، توجه به ظاهر و سبکی که برای لباس پوشیدن انتخاب می کنید مهم تر می شود.

بی شک مد و طرز لباس پوشیدن برای زنان بالای ۵۰ سال چالش برانگیز است. زنانی که ما هر روز در خیابان و فروشگاه‌ها و مهمانی‌ها آنان را می‌بینیم. اما چه جیزی آن‌ها را منحصر به فرد می‌سازد؟ چه نکاتی را باید رعایت کنند تا زیباتر و خوشتیپ‌تر به نظر بیایند؟

ورود به ۵۰ سالگی اینگونه نیست که یک روز صبح از خواب بیدار شوید و متوجه شوید دیگر لباسهایتان اندازه تان نیستند، مو‌های سرتان کمتر شده و عینکی به چشمهایتان دارید.

همه ما توصیه‌های یکسانی درباره لباس پوشیدن و آرایش کردن متناسب با سنین بالای ۵۰ سال شنیده ایم، از جمله: لباس‌های گشاد بپوشید؛ موهایتان را کوتاه نگه دارید و از مد روز دوری کنید. اما بهتر است نکاتی را بدانید که به خوش پوش بودن شما کمک می‌کند؛

۱) اکثر خانم‌ها در این سن یائسه هستند و یائسگی بر تناسب اندام و پوست تاثیر می‌گذارد. برای افرادی که مرز ۵۰ را رد می‌کنند یک قانون اصلی وجود دارد: از پوشیدن لباس‌های خیلی کوتاه، تنگ و باز خودداری کنید. بهترین لباس‌ها برای این سن تونیک یا لباس‌های نه چندان تنگ است. البته نباید لباس‌های خیلی گشاد هم پوشید. لباس باید کاملا به سایز باشد تا اندام را زیبا و صاف جلوه دهد. پوشیدن لباس‌های آستین بلند یا آستین سه ربع، بهتر از آستین حلقه‌ای یا بندی است.

 ۲) در مورد کفش‌ها هم بهتر است بعد از ۵۰ سالگی از پوشیدن کفش‌های پاشنه دار بلند خودداری شود و به جای آن از کفش‌های زنانه و راحت که حداکثر ۳ تا ۵ سانتی متر پاشنه دارند، استفاده شود. نکته قابل توجه اینکه پاشنه این کفش‌ها باید محکم و باثبات باشد و به هیچ عنوان از پاشنه‌های نازک استفاده نشود.

 ۳) خیلی از سالمندان به قاب عینک خود توجهی ندارند. این در حالی است که انتخاب فریم عینکی که متناسب با چهره و رنگ پوست باشد می‌تواند فرد را ۱۰ سال جوان‌تر نشان دهد.

 ۴) اگر معمولا از کیف دستی استفاده می‌کنید، سعی کنید بعد از ۵۰ سالگی از انتخاب کیف‌های بزرگ خودداری کنید. کیف‌های کوچک‌تر برای سن شما متناسب ترند. در ضمن هرچه کیف بزرگ‌تر باشد، داخل آن با انواع وسایل که شاید ضروری نباشند به مرور پر می‌شود و همین موضوع سبب سنگینی کیف می‌شود و این می‌تواند به مفاصل شما صدمه برساند.

 ۵) هیچ اشکالی ندارد که دامن بپوشید. اما مراقب باشید که دامن تان مانند دختران کم سن و سال خیلی کوتاه نباشد.

 ۶) وقتی سن تان بالا می‌رود فرم بدن شما تغییر می‌کند و دیگر مانند ۲۰ سالگی تان به نظر نمی‌رسید. پس از سوتین مناسبی استفاده کنید تا فرم و زیبایی بدن شما به هم نریزد.

 ۷) به عنوان گردنبند می‌توانید از مروارید استفاده کنید. مروارید همیشه کلاسیک و زیباست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.