اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

تاثیر فوق العاده نوشیدن شیر برای جلوگیری از پوکی استخوان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پیشنهاد جدیدی درباره میزان افزایش حقوق کارگران بازنشسته مشاغل سخت و زیان آور در دستورکار است.

محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی درباره بازنگری همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، اظهار کرد: در زمینه همسان سازی حقوق کارگران بازنشسته تحت پوشش تامین اجتماعی موضوع ویژه مورد نظر کانون بازنشستگان، مسئله مشاغل سخت و زیان آور است.

وی با اشاره به اینکه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پیشنهاد جدیدی درباره میزان افزایش حقوق کارگران بازنشسته مشاغل سخت و زیان آور در دستورکار است، افزود: البته این مسئله فقط شامل ۲۰۰ هزار نفر از کل جمعیت ۳ و نیم میلیون نفری بازنشستگان جامعه کارگری کشور می‌شود.

شریعتمداری گفت: در این باره با همکاری و همفکری کانون بازنشستگان، پیشنهادی جدید برای تنظیم یک مصوبه به منظورحل مشکل کسانی که کارفرمای آنان حق بیمه سخت و زیان آورشان را پرداخت کرده اند در دست اجراست که نتایج آن اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات بزرگی که با نظر رئیس جمهور و حمایت دولت در این روز‌ها انجام شد این بود که از اول مرداد احکام نزدیک به سه و نیم میلیون نفر بازنشسته جامعه کارگری کشور سازمان تامین اجتماعی، صادر شد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: بر این اساسی ۳۲ هزار میلیارد تومان منابع این احکام جدید از محل سپرده سهام‌های خرد واحد‌های تولیدی گوناگون در سطح کشور که سهام‌های سودآوری هم بوده است، تامین شد.

شریعتمداری گفت: این منابع مالی، ظرفیتی را در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرارداد که بتواند طرح همسان سازی را اجرا کند.

وی افزود:حقوق یک فرد که در گذشته با سابقه کار ۲۰ تا ۲۵ سال، میانگین یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان حقوق می‌گرفت الان حدود یک میلیون تومان افزایش یافته است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: در این چارچوب کسانی که با ۳۰ سال خدمت، حقوق کمتر از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دریافت می‌کردند، حقوق شان به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان افزایش یافته است وآن‌هایی که با ۳۵ سال خدمت حقوق شان یک میلیون ۷۰۰ هزار تومان بود، با ۳ میلیون تومان حقوق توانستند شرایط بهتری داشته باشند.

شریعتمداری اضافه کرد: البته ممکن است برخی احکام صادره با خواسته‌های برخی بازنشستگان تطبیق نداشته باشد، بنابراین صدور احکام اصلاحی که یک امر معمول اداری است درباره این مواد انجام خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.