اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

وام ۵۰ میلیونی برای خرید لوازم خانگی به بازنشستگان اعطا می‌شود

پوکی استخوان یکی از بیماری‌های است که با بالا رفتن سن خود را نشان می‌دهد، بیماری که با نوشیدن شیر می‌توانید از پیشرفت آن جلوگیری کنید.

یکی از بیماری‌هایی که در سن ۶۰ سالگی و بالاتر از آن بروز می‌کند، پوکی استخوان است، بیماری که اگر جلوی پیشرفت آن گرفته نشود ممکن است صدمات زیادی به سلامت افراد وارد کند.

تغذیه سالم برای برخوردار شدن از بدنی سالم ضروری است، یکی از موادغذایی که جلوی پیشرفت این بیماری را می‌گیرد، نوشیدن شیر به ویزه شیر پرچرب است، زیرا سالمندان کلسیم استخوان خود را با سرعت بیشتری از دست می‌دهند پس باید مصرف مرتب شیر کم‌چرب بخصوص در خانم‌های سالمند فراموش نشود، همچنین مصرف ماهی آزاد (سالمون) و نیز برخی از خشکبار مانند بادام درختی جهت تامین کلسیم جدی گرفته شود.

باید توجه کرد که برای تامین کلسیم باید سیر کم چرب مصرف کرد، زیرا چربی زیاد شیر می‌تواند برای سالمند مشکلاتی ایجاد کند.

درباره این موضوع و فواید نوشیدنی شیر برای کنترل پوکی استخوان رویا بهرامی نژاد دکتر و متخصص تغذیه گفت: مصرف شیر کم چرب برای افراد بالای ۶۰ سال بسیار مفید است و توصیه می‌شود که این افراد روزانه یک لیوان شیر کم چرب مصرف کنند.

او با اشاره به اینکه در آینده اکثر جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند، بیان کرد: ترکیب کشور در حال تغیییر است و جامعه روبه سالمندی است بنابراین باید به افراد بالا ۶۰ سال جامعه و سلامت آن‌ها توجه ویژه‌تر شود.

دکتر بهرامی نژاد در ادامه مطرح کرد: باید برای آینده سالمندان و مشکلات اسکلتی و حرکتی آنان راه حل‌هایی را در نظر گرفت.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.