اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

آشتی سالمندان با شهرها

عملیات اجرایی نزدیک به ۲۰ هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان شاغل و بازنشسته آغاز شده است. فرایند ساخت این واحدها حدود ۳ سال زمان می‌برد.

وزیر آموزش‌وپرورش از همکاری‌های تازه با وزارت راه و شهر‌سازی در زمینه طرح مسکن فرهنگیان خبر داده و گفته است که عملیات اجرایی ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی فرهنگیان، شاغلان و بازنشسته‌ها آغاز شده است.
به گزارش شادمان به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش گفت: در راستای اجرای این طرح ۳۰۵ هزار نفر از فرهنگیان شاغل و بازنشسته که فاقد مسکن بودند، ثبت‌نام کردند و در مرحله اول ۷۵ هزار نفر از آن‌ها احراز صلاحیت شدند. عملیات اجرایی نزدیک به ۲۰ هزار واحد مسکونی آغاز شده که برای تأمین آورده اولیه آن از طرف آموزش‌وپرورش اقداماتی انجام گرفت و بانک مسکن هم وام خوبی در این زمینه در اختیار ما قرارداد که امیدواریم گام خوبی برای تأمین مسکن برداشته شود.
آموزش و پرورش پیش از این اعلام کرده بود، تعداد متقاضیان شاغل و بازنشسته دریافت مسکن در سراسر کشور، ۳۰۹ هزار نفر است که از این تعداد، ۷۵ هزار و ۹۸۴ نفر، واجد شرایط شناخته ‌شده‌اند.
فرایند استعلام برای تشخیص واجدین شرایط، استعلام ۴ گانه از وزارت راه و شهرسازی، برای کنترل فرم (ج) و استعلام از سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور، بابت دارا بودن سند مالکیت فردی و همچنین استعلام از سازمان ثبت‌احوال کشور، مبنی بر احراز هویت فردی و نیز استعلام از بانک مسکن است.
تأمین ۱۷۰هزار واحد مسکونی برابر تفاهم‌نامه فی‌مابین با وزارت راه و شهرسازی با اولویت جامعه هدف و به‌تدریج در طی ۳ سال، برای فرهنگیان فاقد مسکن، عملیاتی و تحویل واجدین شرایط می‌شود.
تفاهم‌نامه ساخت ۱۷۰ هزار واحد مسکونی ویژه فرهنگیان با وزارت راه و شهرسازی در ۷ ماده تهیه، تدوین و تنظیم‌شده است و به امضای دو وزیر رسیده است و مدت اجرای این تفاهم‌نامه ۳ سال یعنی تا آبان ۱۴۰۱ است. از شرایط شرکت در این طرح، متقاضیان و افراد تحت تکفل آن‌ها باید فاقد زمین یا واحد مسکونی باشند و از امکانات دولتی مانند زمین، واحد مسکونی، تسهیلات یارانه‌ای خرید و احداث مسکن استفاده نکرده باشند یا به‌عبارت‌دیگر فرم ج در استعلام از سامانه مربوطه راه و شهرسازی سبز باشد.
متقاضی باید متأهل یا سرپرست خانوار باشد و زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می‌توانند در زمره متقاضیان قرار بگیرند. همچنین فرد متقاضی باید حداقل دارای پنج سال سکونت متوالی در شهر مورد تقاضا باشد.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.