اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

دست‌های نافرمان، چشم‌های سرگردان

مواد غذایی فوق‌العاده‌ای که در این نوشتار با آنها آشنا می‌شوید به حفظ سلامت بدن زنان در سنین بالای ۵۰ کمک زیادی می‌کنند و در کاهش خطر ابتلا به سرطان‌ها و پوکی استخوان موثر خواهد بود.

پیروی از رژیم غذایی سالم نقش زیادی در حفظ تندرستی افراد، به خصوص سالمندان دارد اما افزودن برخی از مواد غذایی به رژیم غذایی زنان سالمند تاثیر زیادی در کنترل پوکی استخوان و کاهش خطر بروز آلزایمر و سرطان‌های سینه، دهانه رحم و تخمدان در آنها خواهد داشت. مواد غذایی فوق‌العاده‌ای که در این نوشتار با آنها آشنا می‌شوید به حفظ سلامت بدن زنان در سنین بالای ۵۰ کمک زیادی می‌کنند.  

سویا

دانه‌های خوش طعم سویا سرشار از فیبر، چربی سالم و حاوی ماده ایزوفلاون هستند. ایزوفلاون‌ها دوستان خوب زنان در دوران یائسگی هستند. آنها می توانند گر گرفتگی را تسکین دهند.

 
کلم

این گیاه سرشار از ویتامین ک است که همراه با ماده معدنی کلسیم و ویتامین د نقش اساسی در حفظ استحکام استخوان‌های زنان سالمند ایفا می‌کنند. مصرف یک وعده کلم ۲۰درصد از نیاز بدن زنان به ویتامین آ و ث را تامین می‌کند.
 

مارچوبه

زنان می‌توانند با مصرف مارچوبه که سرشار از ویتامین ک است به حفظ استحکام استخوان‌های بدن‌شان کمک کنند. مصرف روزانه نصف فنجان مارچوبه نیاز بدن آنها به فولات – اسید فولیت یا ویتامین ب ۹ – را تامین می‌کند.
 

لوبیا

لوبیا سرشار از پروتئین و فیبر است. زنان با افزودن این ماده به رژیم غذایی‌شان می‌توانند از افزایش قند و فشار خون‌شان جلوگیری کنند.
 

گریپ فروت

گریپ فروت سرشار از فلاونوئید – رنگدانه – است که خطر بروز سکته مغزی و حمله قلبی در زنان سالمند را کم می‌کند. پیش از مصرف گریپ فروت باید با پزشک مشورت کرد تا از بروز آسیب‌های احتمالی ترکیب این ماده غذایی با داروها جلوگیری کرد.
 

گیلاس و توت

گیلاس و توت سرشار از آنتی اکسیدان و فلاونوئید هستند که از آسیب‌دیدگی سلول‌های بدن جلوگیری می‌کنند. زنان سالمند با افزودن گیلاس و توت‌ها به رژیم غذایی‌شان به فعال ماندن مغز کمک کرده و نیاز بدن زنان به ویتامین ث را تامین کنند.  
 

ماست کم چرب

بدن زنان سالمند به مقادیر بیشتر ماده معدنی کلسیم نیاز دارند. ماست کم چرب سرشار از این ماده معدنی است. مصرف ۲۰۰ گرم ماست یک سوم نیاز بدن آنها به ماده معدنی کلسیم را تامین می‌کند. پزشکان مصرف ماست کم چرب غنی شده با ویتامین د را توصیه می‌کنند.
 

ماهی ساردین

ماهی ساردین سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳، ویتامین د و کلسیم است. اسیدهای چرب امگا ۳ به حفظ سلامت سینه‌های بانوان کمک و خطر بروز سرطان‌های دستگاه تناسلی زنانه را کم می‌کنند.

گردو

گردو سرشار از اسیدهای چرب سالم است و احتمال بروز سرطان را کم می‌کند. زنان سالمند می‌توانند این ماده مغزی را همراه با ماست بخورند.
 

آواکادو

این میوه سرشار از چربی‌های سالم است. نتیجه مطالعات متعدد دانشمندان نشان داده پیروی کردن از رژیم غذایی سرشار از آواکادو می‌تواند میزان کلسترول بد خون زنان سالمند را کم کند.
 

اسفناج

اسفناج سرشار از ویتامین ب ۹ و لوتئین – نوعی آنتی اکسیدان – است که خطر ابتلا زنان به زوال عقل، بیماری قلبی و سرطان روده را کم می‌کند.  
 

جگر

زنان باید جگر را در حد اعتدال مصرف کنند. این ماده غذایی سرشار از اسید فولیک است که در حفظ سلامت سلول‌های بدن نقش دارد.  
 

گوشت قرمز کم چرب

گوشت قرمز کم چرب سرشار از ماده معدنی آهن است. بدن زنان بیش از مردان به این ماده معدنی نیاز دارد. افزودن گوشت قرمز به رژیم غذایی نیاز بدن زنان را به ویتامین ب و ماده معدنی روی تامین می‌کند.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.