اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

۸ فایده تناسب اندام؛ خصوصا برای سالمندان

وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی و معاون وزیر رفاه، درباره دلائل نگارش سند ملی سالمندی توضیح داد. وی با اشاره به اینکه امسال با هماهنگی‌های مناسبی که میان دو وزارتخانه اصلی متولی موضوع سالمندان (وزارت رفاه و وزارت بهداشت) انجام گرفت، سند ملی سالمندی نیز نگاشته شد گفت: با تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی این سند ابلاغ و رونمایی سند شد و امیدواریم امسال بودجه‌ای برای اجرای مستندات آن در نظر گرفته شود.

رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه این سند اولین نقشه راه سیاستگذاری و برنامه‌ریزی در حوزه سالمندی است، اظهار داشت: برای اینکه مواجهه مناسبی با سالمندی در ۲۰ سال آینده داشته باشیم، باید از قبل هم تمهیداتی بیاندیشیم.
 
قبادی دانا با یادآوری افزایش فرزندآوری در دهه شصت و معضلی که برای دوران دانش آموزی افراد متولد این سال‌ها به وجود آمد، گفت: در آن سال‌ها به یک‌باره نیازمند امکانات بیشتری در حوزه آموزش و پرورش شدیم و این امکانات با حضور خیرین و کمک‌های مردمی فراهم شد.
 
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نرخ رشد جمعیت در حال حاضر ۱.۲۴ درصد رسیده و نرخ رشد سالمندی ۳.۶ درصد است در سال‌های آینده جمعیت سالمندی و درصد آن در جامعه افزایش خواهد یافت و برای این جمعیت نیر برنامه‌ریزی داشته باشیم که متولیدن دهه شصت دچا رمعضل سالمندی نشوند.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر نسبت به ۱۰ درصد جمعیت را سالمندان تشکیل می‌دهند و در سال ۱۴۳۰ این میزان به بیش از ۲۶ درصد افزایش خواهد داشت و بیش از یک چهارم جمعیت را سالمندان تشکیل خواهند داد، بنابراین نیازمند آمادگی لازم برای تامین شرایط زندگی این قشر هستیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.