اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

کشورهایی که در آنها بازنشستگی بی‌معنا است!

صحبت از سالمند با یک حس مراعات کردن و کرامت همراه است. همیشه وقتی صحبت از افراد بالای ۶۵ سال می‌شود، دولت تلاش می‌کند وعده‌های مختلفی بدهد چون می‌داند که این گروه سنی آسیب‌پذیری بیشتری دارند.

اما شاید وضعیت در همه کشورها یکسان نباشد. آنطور که آمار نشان می‌دهد، بسیاری از کشورها از این افراد سالمند هم به‌عنوان نیروی کار بهره می‌برند. به‌عنوان مثال ۶۵ درصد افراد در اندونزی که بین ۶۵ تا ۶۹ سال دارند، همچنان مشغول به کار هستند. جالب اینکه از این آمار با عنوان نرخ اشتغال نیروی کار صحبت می‌کنند.
 
کره جنوبی و ژاپن از این منظر شبیه به هم هستند و نرخی ۴۷.۶ درصد را در اختیار دارند. بعد از این کشورها، نیوزلند با ۴۴.۸ درصد قرار دارد. این ۴ کشور بیشترین میزان اشتغال سالمندان را دارند. در رده‌های بعدی کشورهایی مثل چین، هند، ایالات متحده، استرالیا، کانادا، برزیل، انگلیس، آلمان، آفریقای جنوبی، فرانسه و اسپانیا قرار دارند.
 
این نرخ در کشورهایی مثل اسپانیا، فرانسه، آفریقای جنوبی و آلمان کمتر از دیگر کشورهاست. جالب اینجاست که در نیوزلند، هیچ سنی برای بازنشستگی اجباری وجود ندارد.
 
در همه این کشورها اشتغال سالمندان وجود دارد اما آمارش کمی بالا و پایین می‌شود. در مجموع ۴ کشور اول یعنی اندونزی، کره جنوبی، ژاپن و نیوزلند نزدیک به نیمی از سالمندانش که بین ۶۵ تا ۶۹ سال هستند، مشغول به کارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.