اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

دنیایی از تجربه؛ لابه‌لای تارهای نقره‌پوش پدرانه

یکی از نشانه‌های میان‌سالی در مردان، موهای جوگندمی و  گرد سفیدی است که آرام آرام روی سر آنها می‌نشیند.

چالش مردانه؛ پذیرش موهای جوگندمی یا تارهای پنهان رنگ شده

یکی از نشانه‌های میان‌سالی در مردان، موهای جوگندمی و  گرد سفیدی است که آرام آرام روی سر آنها می‌نشیند. خیلی از مردان، میانسالی را مرحله‌ای خاص در زندگی‌شان می‌دانند و موهای نقره ای را یک تغییر ظاهری مرتبط با سن و سالشان. با این حال افرادی در این رده سنی هستند که حس خوبی از خاکستری یا سفید شدن موهایشان نمی‌گیرند و ترجیح می‌دهند دیگران آنها را با موهایی تیره هر چند مصنوعی ببینند. در این مطلب به بررسی شرایط رنگ موی مردان در میانسالی و لزوم رنگ کردن یا رسیدگی به موهای جوگندمی پرداخته‌ایم.

جذابیت مردانه با موهای جوگندمی

خیلی‌ها معتقدند مردان با موهای جوگندمی جذابیتی ویژه دارند و موهای نقره ای آنها را خوش تیپ‌تر می‌کند. همین مسئله باعث می‌شود عده‌ای از مردان از خاکستری شدن موهایشان لذت ببرند و با همان موها احساس باتجربگی کنند. این دقیقا نشانه‌ای از امیدواری به زندگی و پذیرفتن واقعیات آن است. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که مشکلی با خاکستری و حتی سفید شدن موهایتان ندارید، پس توصیه‌های ما برای لذت بردن بیشتر از موهایتان را بخوانید:

خاکستری‌ها را نقره‌ای کنید!

موهای خاکستری براق به مراتب زیباتر از موهای کدر و بی‌حالت هستند. این موضوع نشان می‌دهد که موهای خاکستری هم مثل موهای تیره نیاز به رسیدگی دارند. سعی کنید با روغن‌های طبیعی علاوه بر مرطوب کردن موهایتان آنها را براق کنید و ببینید که با  موهای جوگندمی چقدر جذاب‌تر هستید.

صورت اصلاح نشده، خط قرمز موهای خاکستری

هر چند موهای جوگندمی بخش جذاب میانسالی به حساب می‌آید اما داشتن صورتی اصلاح شده و همیشه مرتب یکی از راه‌های کمک به جذابیت مردانه با موهای خاکستری است. شما می‌توانید با رنگ موهایتان شیک به نظر برسید اما ریش‌های نامرتب و اصلاح نشده می‌توانند ظاهر شیک شما با موهای خاکستری را خنثی کنند. ریش‌های بلند و نامرتب با موهای خاکستری و سفید شما را پیر و کلافه نشان می‌دهد. پس اگر صاحب موهای خاکستری هستید، جذابیت ظاهرتان را با صورت اصلاح نشده زیر سوال نبرید.

رنگ کردن موها جرم نیست!

هر چند عده‌ای مشکلی با موهای جوگندمی شان ندارند اما بعضی از مردان علاقه‌ای به تحمل ظاهرشان با موهایی که کم کم با روزهای تیره‌ شدنشان فاصله می‌گیرند ندارند. تحمل سفیدی موها اجباری نیست. شما حق این را دارید که رنگ مورد علاقه‌تان را روی موهایتان بزنید و سفیدی موهایتان را بپوشانید. دکتر عباس شکاری روانشناس و مشاور خانواده در این باره می‌گوید:«به طور کلی موی سفید به چهره، حالتی سردتر و رنگ پریده‌تر می‌دهد و معمولا افراد را در نگاه دیگران پیرتر تداعی می‌کند. زنان معمولا با رنگ کردن موها و آرایش چهره و حتی جراحی‌های زیبایی تا حد زیادی اثرات میانسالی را خنثی می‌کنند اما برای مردان رنگ کردن موها تنها راه پنهان کردن اثرات بالا رفتن سن است. بعضی از مردان با این موهای جوگندمی مشکلی ندارند اما گروهی دیگر در دسته مقابل این افراد قرار می‌گیرند و در این رابطه وارد یک فاز احساسی می‌شوند.
آنها با اینکه خودشان را در آینه، مقابل چشم دیگران یا در عکس‌ها و فیلم‌ها چگونه می‌بینند، ارتباط حسی برقرار می‌کنند. رنگ کردن موها برای این دسته از افراد اثر پلاسیبو یا دارونمایی دارد. پس وقتی آنها از رنگ کردن موهایشان حسی بهتر می‌گیرند چه بهتر که سفیدی‌های موهایشان را با رنگ‌های تیره بپوشانند.» اگر شما هم رنگ کردن موهایتان را به دیدن تارهای سفید روی سرتان ترجیح می‌دهید، بهتر است توصیه‌های زیر را جدی بگیرید:

از سلامت موها مطمئن شوید

پیش از رنگ کردن موها از سلامت و استحکام موهایتان مطمئن شوید. ممکن است با بالا رفتن سن و همزمان با سفید شدن موها، ریشه موهایتان هم ضعیف شده باشد و رنگ کردن باعث ریزش موهایتان شود. برای جلوگیری از اثرات منفی رنگ موهای شیمیایی، سعی کنید از رنگ‌ موهای گیاهی استفاده کنید.

آب گرم ممنوع!

تا جایی که می‌توانید در زمان استحمام سرتان را آب گرم نشویید. آب گرم

علاوه بر اینکه باعث ریزش مو می‌شود، ماندگاری رنگ مو را هم کم

می‌کند. پس بهترین دما برای شستن موهای رنگ شده آب ولرم است.

تقویت با روغن‌های گیاهی

رسیدگی به موهای رنگ شده باید با حساسیت بیشتری نسبت به موهای طبیعی صورت بگیرد. فراموش نکنید رسیدگی به موها تنها مختص به خانم‌ها نیست و حتی مردان هم باید به سلامت موهایشان توجه ویژه‌ای داشته باشند.

سنا حیدریان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.