اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

کهنسالی و مراقبت از پوست و مو

کهنسالی زیباست: راهنمایی‌های آرایشی، پوستی و مراقبت از مو که توصیه می‌شود سالمندان به آن توجه کنند

در کهنسالی چگونه از پوست و موی خود مراقبت کنیم؟

کهنسالی زیباست: راهنمایی‌های آرایشی، پوستی و مراقبت از مو که توصیه می‌شود سالمندان به آن توجه کنند
از هیچ کسی پوشیده نیست که سالمندی ظاهر شما را تغییر می‌دهد. چین و چروک، لکه‌های تیره، موی سفید و نازک از نشانه‌های کهنسالی است. ممکن است این تغییرات طبیعی در زندگی روزانه شما چالش ایجاد کند اما اگر شما به آنها اجازه ندهید نمی‌تواند شما را به عنوان یک سالمند معرفی کنند.
با پیروی از چند دستورالعمل یک متخصص زیبایی که خدمات خود را به چندین خانه سالمندان در سراسر کشور ارائه می‌دهد، با تقویت زیبایی طبیعی که دارید به همان اندازه که احساس می‌کنید، جوان‌تر به نظر برسید.

آرایش

یکی از اشتباهات بزرگی که بانوان کهنسال می‌توانند در هنگام آرایش از آن دوری کنند، اضافه کردن لایه‌های کرم‌های پوشاننده بر روی پوستشان است که پوست آنها را ناموزون می‌کند. در واقع لایه‌های ضخیم‌تر، چین و چروک را مشخص‌تر می‌کنند. به جای انتخاب یک پوشاننده یا کرم پودر سنگین، یک مرطوب‌کننده با رنگ کم یایک کرم پودر سبک دارای SPF انتخاب کنید. کرم پودرهای سبک‌تر کمک می‌کند تا لکه‌های تیره پوشانده شود بدون اینکه به چروک‌ها جلب توجه شود.
مژه‌ها در روند زیبایی مورد چشم‌پوشی قرار می‌گیرند اما آنها را فراموش نکنید. با یک فرمژه ساده چشمان شما پرطراوت نشان داده می‌شوند.
همچنین قبل از زدن خط چشم و سایه، پرایمر۱ بزنید. این کار کمک می‌کند که چشمان شما در طول روز سیاه نشود و آرایش ثابت بماند. خط چشم و سایه بیش از اندازه نباشد و طوری باشد که چشمان شما طبیعی به نظر برسد. هرچه آرایش چشمان شما سنگین‌تر باشد، سالخورده‌تر به نظر می‌رسید.

اشلی هلز۲ ، مدیر یکی از سالنهای آرایشی، به سالمندان چهره طبیعی خودشان را پیشنهاد می‌کند. او می‌گوید:
هنگامیکه آرایش می‌کنیم، فقط بر روی تعداد محدودی محصول تمرکز می‌کنیم و آرایش ساده را مد نظر داریم و سعی می‌کنیم از آرایش پر زرق و برق و یا خیره کننده دوری کنیم. این محصولات چین و چروک صورت را واضح‌تر نشان می‌دهند و استفاده از محصولات مات بهترین انتخاب است.

اضافه کردن رنگ به چهره زنان سالمند، ظاهری پر انرژی و جوان را به آنها می‌دهد. زمانیکه برای ملاقات دوستان و یا خوردن نهار یا شام در رستوران به همراه فرزندان و نوه‌های خود از منزل خارج می‌شوید بر روی گونه‌های خود کمی رژگونه بزنید.

آرایش به روش کانتورینگ۳  تنها برای جوانان نیست. با این نوع آرایش خصوصیات و طرح کلی و شکل صورت را می‌توان به صورت دلخواه تغییر داد و از طریق سایه روشن، حالت گونه‌ها، بینی و پیشانی و یا چانه را تغییر داد و مثلا با سایه زدن به گونه‌های پف کرده جلب توجه نشود.

هلز می‌گوید:افزودن یک کانتور، چهره را مدرن‌تر می‌کند. بسیاری از مردم از کانتورینگ دوری می‌کنند. در صورتیکه روند آسانی دارد. فقط عدد ۳ را به خاطر داشته باشید. با سایه کانتور از قسمت شقیقه شروع کنید-تقریبا سه درجه از کرم پودر شما تیره‌تر است- و تا استخوان گونه ادامه دهید و سایه را در قسمت استخوان فک تمام کنید تا عدد سه ایجاد شود. این دستور یک اثر کانتور ایجاد می‌کند. 

مراقبت از پوست

بدون توجه به سن، مراقبت از پوست مهم است که این مراقبت به سادگی با پاکسازی، زدن مرطوب‌کننده و ضدآفتاب صورت می‌گیرد. یک گام بیشتر بردارید و چندین بار در هفته از کرم‌های لایه‌بردار برای از بین بردن سلول‌های مرده پوست استفاده کنید. انجام Facial4  به صورت ماهانه کمک می‌کند که پوست بازسازی شود و مراقبت‌های لازم برای پوست شما در این روش اعمال می‌شود.
چه طرفدار آرایش کردن باشید و چه نباشید، محصولی که برای مردان و زنان ضروری است، مرطوب‌کننده است. استفاده روزانه کرم مرطوب‌کننده در روز و شب باعث آبرسانی پوست شما می‌شود، در مقابل سالخوردگی مقابله می‌کند و از بزرگترین ارگان بدن شما در برابر محیط حفاظت می‌کند. هنگامیکه از مرطوب‌کننده استفاده می‌کنید، پوست خود

را فشار ندهید و آن را نکشید. به آرامی به حالت دورانی با دو انگشت آن را به صورت خود
بزنید به طوریکه باعث ایجاد چروک‌های بیشتر نشوید.

هلز می‌گوید: مرطوب‌کننده گامی است که بیشتر مردم از آن غافل می‌شوند، در صورتیکه بسیار مهم است.
همچنین در برابر محصولات دیگری که می‌خواهید برای اولین بار از آن استفاده کنید که ممکن است به پوست شما آسیب برساند، از پوست شما محافظت می‌کند.
در صورتیکه مایلید از مرطوب‌کننده ضد پیری استفاده کنید حتما چک کنید که ترکیباتی چون: Retinol،
Vitamin C، Hyaluronic Acid و Alpha-Hydroxy Acids را داشته باشند که قابلیت ارتجاعی پوست را بالا می‌برد و به کاهش چین و چروک کمک می‌کند.
ضد آفتاب محصول ضروری دیگری است که از پوست شما در برابر اشعه‌های آسیب رسان UV محافظت می‌کند و از ایجاد لکه‌های سیاه و چروک جلوگیری می‌کند. فراموش نکنید که کرم‌های ضد آفتاب را روی دست‌ها و ساعد خود نیز بزنید که اغلب در هنگام رانندگی و یا بیرون در حیاط و یا در هر جایی از محوطه زیبای محله‌های خود در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند.
علاوه بر مرطوب‌کننده، کرم دور چشم نیز باعث آبرسانی بیشتری در اطراف چشم می‌شود و از ایجاد خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشم جلوگیری می‌کند.
هلز می‌گوید: کرم دور چشم جزء مواردی است که من همیشه پیشنهاد می‌کنم. این محصول کمک می‌کند که پوست شما بهتر دیده شود.

آب ممکن است یک محصول آرایشی در بسته لوازم آرایش شما نباشد، اما ترکیب مهمی در مراقبت از پوست است.
نوشیدن آب به مقدار کافی- که پیشنهاد می‌شود روزانه ۸ لیوان بنوشید- به بهسازی پوست و جلوگیری از خشکی کمک می‌کند که یکی از مشکلات پوستی در زمان سالخوردگی است.

مدل مو

اگر بالای ۵۰ سال سن دارید، به این معنا نیست که مدل مو کوتاه و سنتی داشته باشید. در حالیکه حفظ موی کوتاه شده آسان است، موی متوسط و بلند نیز می‌تواند یکی از انتخاب‌های شما برای کامل کردن ظاهر کلی تان باشد. کمی مدل موهای خود را تغییر دهید، می‌توانید چتری صاف بگذارید. این کار باعث تغییر شکل چهره شما می‌شود و علاوه بر آن می‌توانید چروک‌های روی پیشانی خود را با آن بپوشانید.

هلز می‌گوید:” مشتریانی که موهای بلند و جذابی دارند را دوست دارم و فکر می‌کنم که یک مد جدید است و این عقیده را ندارم که زمانیکه به پنجاه سالگی می‌رسید حتما موهای کوتاهی داشته باشید.

در مورد رنگ موها، می‌توانید برای پوشاندن موهای سفید، کل مو را رنگ کنید. اگرچه این امر باعث می‌شود که موهای سفید جدید در میان موهای تیره‌تر بیشتر دیده شوند. در مورد زن و مرد تفاوتی نمی‌کند، لولایت گزینه مناسبی برای رنگ کردن شاخه‌های مو است. لولایت با تیره کردن شاخه‌های مو با استفاده از رنگ‌های تیره‌تر از رنگ طبیعی مو است.

هلز می‌گوید: بزرگترین پیشنهاد من این است که از لولایت بیشتر از رنگ کردن کلی مو استفاده کنید. هنگامیکه به موهای خود رنگ قهوه‌ای متوسط میزنید، موهای سفید شما تنها از رنگی به رنگ دیگر تغییر می‌کند که باز هم در میان موها مشخص است. در روش لولایت این رشته‌های مو را در فویل قرار داده و دو درجه تیره‌تر از رنگ زمینه می‌کنیم که به تدریج در موها محو شود.

با گذشت زمان موهای شما می‌تواند شکننده‌تر شود و حجم خود را از دست بدهد. شامپوی حجم دهنده می‌تواند به موهای شما کمی حجم دهد. روغن مراکشی، روغن نارگیل و آرگان رطوبت و نرمی را به موهای شما برمی‌گرداند.
تقویت مو باعث سلامت موهای شما می‌شود.

اجازه ندهید که افزایش سن، شما را از تجربه ظاهری جسورانه باز بدارد. مهم‌ترین چیزی که باید در مورد زیبایی به خاطر داشته باشید، احساس اعتماد به نفس در خودتان است.

منبع: www.capitalsenior.com           مترجم: المیرا بیاتی

_______________________________________________________
۱ . محصول آرایشی که به منظور یکنواخت نمودن قوام پوست، کاهش منافذ پوست و کاهش چروک‌های پوستی قبل از کرم پودر و دیگر
لوازم آرایشی روی پوست زده می‌شود.

۲ . Ashley Holz
3 . کانتورینگ روشی است که در آن با استفاده از ترکیب دو کرم پودر روشن و تیره،  خصوصیات و طرح کلی و شکل صورت را می توان
به صورت دلخواه تغییر داد.

۴ . یکی از روشهای مراقبت از پوست است. این که شامل مراحل پاکسازی، بخور گرم، اسکراپ، لایه‌برداری و پولیش پوست، تخلیه
کمدون‌های سیاه پوست و در پایان بخور سرد برای بستن منافذ پوست می‌شود. فیشال صورت معمولاً در مراکز زیبایی انجام می‌پذیرد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.