اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

چند قدم تا تقویت سیستم ایمنی بدن سالمندان

چگونه سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنیم؟ سالمندی با خود تبعات زیادی خواهد داشت. یکی از آن ها کم شدن سلامتی و تحلیل بدن است. با این حال اما نباید در این مورد استرس داشت. به هر حالکاهش کیفیت دستگاه ایمنی بدن  اتفاقی است که برای همه افراد در برهه ای از زمان رخ می دهد. اما سیستم ایمنی بدن به راحتی تقویت می شود اگر چند مورد مهم راعایت شود. در این گزارش سعی شده تا راه های تقویت سیستم ایمنی بدن در سالمندی به شما معرفی شود. 
کاهش استرس استرس روشی است که بدن برای مقابله با موقعیت های چالش برانگیز انتخاب می کند، اما قرار گرفتن همیشگی در این موقعیت سلامت سالمندان را به خطر می اندازد. نتایج تحقیقات دانشمندان مدرسه پزشکی دانشگاه مارسی نشان داده استرس بیش از حد، سیستم ایمنی بدن میانسالان و سالمندان را تضعیف می کند.
برقراری رابطه جنسی برقراری رابطه جنسی، در آغوش گرفتن و بوسیدن همسر علاوه بر ایجاد حس خوب برای بدن نیز مفید است. نتایج پژوهش های محققان نشان داده اند، داشتن یک زندگی عاشقانه، وجود صمیمیت میان زوجین و برقراری ارتباط جنسی، سلامت سالمندان را حفظ می کند.
نگرش مثبت مثبت اندیشی سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. زمانی که افراد، خوش بینانه به قضایا نگاه می کنند، سیستم ایمنی بدن شان قدرتمند تر می شود. برای افزایش این حس، خوشگذرانی کنید و از زندگی لذت ببرید.
لبخند زدن از ته دل خندیدن بسیار مفید است. شواهد و قراین متعددی وجود دارند که خندیدن و شاد بودن سالمندان قدرت سیستم ایمنی بدن شان را افزایش می دهد.
مصرف آنتی اکسیدان مصرف زیاد میوه و سبزیجات، نیاز بدن به آنتی اکسیدان را برآورده می کند. این مواد از سلول های بدن در برابر رادیکال های آزاد و مولکول هایی که به سلول ها آسیب می رسانند حفاظت کرده و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. سالمندان باید میوه ها و سبزیجات نرم بخورند تا دندان ها و لثه های شان صدمه نخورد.
استفاده از ویتامین ها اگر رژیم غذایی سالمندان فاقد ویتامین ها و مواد معدنی کافی است، باید مصرف روزانه مکمل های خوراکی را شروع کنند. مصرف روزانه یک قرص مکمل مولتی ویتامین، نیاز بدن آنها به ویتامین ها را تامین می کند.
حسین صرافی
http://www.webmd.com/diet/ss/slideshow-strengthen-immunity

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.