اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

تغذیه سالم برای سالمندان مبتلا به اسهال

آیا در مورد خطراتی که سالمندان مبتلا به اسهال را تهدید می کند اطلاعاتی دارید؟ یافته‌های تازه نشان می‌دهند، سالمندان دست کم یک بار در سال با اسهال شدید دست و پنجه نرم می‌کنند. اسهال در سالمندان مشکلی متداول است که در همه مقاطع سنی بروز می‌کند.

بعضی از سالمندان ممکن است بیش از چهار هفته از این مشکل رنج ببرند که ممکن است نشان دهنده ابتلا به بیماری مزمن باشد.

برای افزایش اطلاعاتتان درباره نقش تغذیه و مواد غذایی در درمان اسهال با پزشکتان مشورت کنید. اسهال به سرعت مایعات بدن را خارج می‌کند، چرا که مایعات و مواد مغذی در روده‌ها جذب نمی‌شوند.

سالمندان مبتلا به اسهال چه بخورند؟

به گفته متخصصان مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، کم‌آبی، جان کودکان و سالمندانی که اسهال دارند را تهدید می‌کند. سالمندی که با اسهال مزمن دست و پنجه نرم می‌کند، ممکن است کیفیت زندگی‌اش پایین بیاید، از مشکلی که برایش پیش آمده شرمنده شود و اعتماد به نفسش خدشه‌دار شود.

بیشتر بخوانید:

خواص عرق گیاهی برای سالمندان چیست؟

با این وجود، در اکثر موارد اسهال مزمن مشکلی است که درمان می‌شود. رژیم غذایی مفید برخی از استراتژی‌های تغذیه‌ای ممکن است برای درمان اسهال در  سالمندان مبتلا  مفید باشند.

دکتر مایکل موری و دکتر جوزف پیزورنو، متخصصان تغذیه و نویسندگان کتاب  «دایره‌المعارف پزشکی طبیعی» معتقدند برای درمان اسهال، سالمندان باید غذاهای آبکی، لبنیات، آب، چای رقیق همراه با عسل، سیب زمینی پخته، آناناس، آب هویج و گوشت کبابی بخورند.

غذای مفید پوره سیب، ممکن است غذایی مفید برای درمان اسهال باشد. این ماده غذایی سرشار از فیبر و ماده پکتین به آسانی هضم می‌شود. یافته‌های متخصصان انستیتو تغذیه آمریکا نشان داده‌اند، ماده پکتین، فیبر محلول در آب است که به درمان اسهال در سالمندان کمک می‌کند.

سالمندان مبتلا به اسهال

پوره سیب همچنین حاوی مقادیر زیادی ویتامین ث است. بررسی‌های بیشتر اسهال، اگر در زمانی کوتاه درمان نشود، ممکن است مشکلات جدی‌تری مثل کم‌آبی برای سالمندان ایجاد کند.

سالمندانی که از این مشکل رنج می‌برند، باید روزانه دست کم شش لیوان آب بنوشید. در اکثر موارد، ترکیب روش‌های درمانی مرسوم و جایگزین نقش موثری در درمان اسهال ایفا می‌کنند.

پیش از پیروی کردن از رژیم غذایی خاص یا مصرف ماده مغذی ویژه‌ای حتما با پزشک مشورت کنید.

منبع: livestrong.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.