اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

پنج روش تسکین درد سندروم اسکلتی عضلانی در سالمندان

پنج روش تسکین درد سندروم اسکلتی عضلانی در سالمندان
از هر ۵۰ میانسال و سالمند آمریکایی، یک نفر از سندروم فیبرومیالژیا – سندرمی درد اسکلتی عضلانی – رنج می برد. درمان قطعی برای این سندروم وجود ندارد اما تعداد زیادی از مبتلایان از روش های زیر برای تسکین درد این سندروم استفاده می کنند.
ویتامین د
نتایج مطالعات دانشمندان مدرسه پزشکی دانشگاه اسلو نشان داده، مبتلایان به این سندروم از کمبود ویتامین د و ماده معدنی منیزیم رنج می برند. ویتامین د، روی اعصاب و عملکرد ماهیچه ها تاثیر مثبت می گذارد و کمبود این ویتامین باعث تشدید دردهای مزمن و فیبرومیالژیا می شود. نتایج آزمایشی که در سال ۲۰۱۱ بر روی بیش از هزار میانسال و سالمند انجام گرفت، نشان داد مصرف ویتامین د، پس از ۸ هفته می تواند دردهای ۳۰ زن مبتلا به این سندروم را تسکین بدهد.
طب سوزنی
طب سوزنی یکی از قدیمی ترین روش های تسکین درد به ویژه دردهای مزمن است. نتایج تحقیقات محققان مدرسه پزشکی دانشگاه ممفیس نشان داده اند، طب سوزنی همراه با پالس های الکتریکی می تواند در درمان فیبرومیالژیا مؤثر باشد.
آدنوزیل
آدنوزیل، مسکنی طبیعی است که پس از طی شدن پروسه ای خاص در بدن ترشح می شود. نتایج برخی پژوهش های دانشمندان دانمارکی نشان داده اند، مصرف این مسکن می تواند علایم و نشانه های – خستگی مفرط، خشکی بدن، درد های شدید فیبرومیالژیا را بهبود بخشد.
کپسایسین
 یکی دیگر از روشهای تسکین درد عضلانی در سالمندان استفاده از کپسایسین  میباشد که این ماده مسکنی طبیعی است که از فلفل گرفته شده و به وفور در تولید لوسیون ها و اسپری ها استفاده می شود. پس از آغشته کردن قسمت دردناک بدن به این ماده، تسکین کننده های درد وارد جریان خون شده و درد آرام می شود. از این ماده در تولید داروهای آرام کننده درد میگرن و سرطان استفاده می شود.
بیو فیدبک
بیوفیدبک نوعی روان درمانی است که ذهن انسان را تقویت می کند و به افراد می آموزد درد را کنترل کرده و بر آن فائق بیایند. تعداد زیادی از مبتلایان فیبرومیالژیا برای تسکین درد خود از این روش استفاده کرده اند .
https://www.webmd.com/fibromyalgia/guide/fibromyalgia-symptoms#1

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.