اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

رشد جمعیت سالمند از رشد کل جمعیت بیشتر است

دکتر عباسی سالمندی جمعیت را پدیده فراگیر، جهانی رو به افزایش دانست و افزود: طی قرن های ۲۰ و ۲۱ سالمندی جمعیت افزایش و رشدی سریعتر از رشد کل جمعیت داشته که این رشد معادل ۲ درصد است. او با بیان اینکه گیلان، بالاترین نرخ سالمندی جمعیت در میان استان های کشور را داراست، تصریح کرد: براساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ در گیلان، سالمندان ۱۳.۲۵ درصد کل جمعیت گیلان را تشکیل می دهند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه بیشتر سالمندان استان بی سوادند و میزان بی سوادی در زنان بیشتر از مردان و در روستا بیشتر از شهر است ادامه داد: مشکلات مالی، بهداشت و سلامت عمده مشکلات مطرح شده در سالمندان است.
عباسی از اجرای سند ملی تحول نظام سلامت، رفاه و منزلت سالمندان مبتنی بر الگوی اسلامی ایرانی در استان خبر داد و گفت: گسترش برنامه های خود مراقبتی در سالمندی در تمام مناطق شهری و حاشیه شهر در گیلان از برنامه های معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان است. او استمرار و گسترش برنامه مراقبت ادغام یافته و جامع سالمندی در تمام مناطق شهری، روستایی و حاشیه شهر را یکی از پروژه های راهبردی سلامت سالمندان در گیلان عنوان کرد.
منبع: تی نیوز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.